سایت های مفید و کاربردی برای کلیه حسابداران و مدیران مالی

لینک های مفید برای حسابداران


هر حسابداری در طول مدت زمان فعالیت خود قطعاً نیازمند مراجعه به سایت های دولتی و غیردولتی متعددی می شود که در ادامه مهمترین این سایت ها به همراه توضیح مختصری در مورد هر کدام آورده شده است:

1- سازمان امور مالیاتی کشور

www.intamedia.ir

این سایت که وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی می باشد ضمن ارائه کلیه اخبار و اطلاعات مربوط به مباحث متنوع مالیاتی، مرجع کلیه شرکت ها جهت ثبت نام و دریافت کد اقتصادی، ثبت نام ارزش افزوده، ارائه اظهارنامه عملکرد، صورت معاملات فصلی و… می باشد و حسابداری را نمی توان یافت که حداقل یکبار از این سایت استفاده نکرده باشد.

 

2- سامانه ارزش افزوده

www.evat.ir

این سایت نیز وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی می باشد و کلیه حسابداران جهت ارائه اظهارنامه های مالیات بر ارزش افزوده و وارد کردن اطلاعات فاکتورهای رسمی خود از این سایت استفاده می کنند.

 

3- سامانه مالیات حقوق و دستمزد

www.salary.tax.gov.ir

این سایت نیز وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی می باشد و شرکتها موظف هستند مالیات مربوط به حقوق و دستمزد پرسنلی که حد نصاب حقوق آنها بالاتر از موظفی اداره کار و مبلغ معاف از مالیات می باشد را در این سامانه ثبت و پرداخت نمایند.

 

4- سامانه صورت معاملات فصلی

www.ttms22.tax.gov.ir

این سایت نیز وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی می باشد و شرکتها علاوه بر اظهارنامه سالانه موظف هستند صورت معاملات خود را به صورت فصلی نیز در این سامانه وارد کنند و اطلاعات وارد شده نباید با اظهارنامه سالانه تناقض داشته باشد.

 

5- سامانه ارسال اظهارنامه عملکرد

www.return.tax.gov.ir

این سایت نیز وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی می باشد و شرکتها و اشخاص حقیقی ابتدای هر سال موظف هستند اظهارنامه عملکرد سال قبل خود را به صورت دقیق و مطابق با دفاتر و اسناد ثبت شده در این سامانه وارد کنند. مهلت اظهارنامه اشخاص حقیقی تا پایان خرداد و اشخاص حقوقی تا پایان تیرماه می باشد.

 

6- پرتال سازمان تامین اجتماعی

www.samt.tamin.ir

یکی از مهمترین اقدامات و کارهای تمام حسابداران در پایان هر ماه، تنظیم لیست بیمه پرسنل و بارگزاری آن در سامانه تأمین اجتماعی می باشد. این کار از طریق پرتال سازمان تأمین اجتماعی انجام می شود. لیست های بیمه پس از تنظیم در نرم افزار تحت ویندوز، در قالب دو فایل اصلی در این سامانه بارگزاری و سپس پرداخت می شوند. مهلت ارائه لیست بیمه هر ماه تا پایان ماه بعد می باشد.

 

سایر سایت های مفید و کاربردی برای حسابداران به شرح زیر می باشد:

7- سامانه ثبت شرکتها (پلمپ دفاتر)

 

www.irsherkat.ssaa.ir

8- سامانه جامع انبارها

 

www.nwms.ir

9- روزنامه رسمی ایران

 

www.rrk.ir

10- سامانه جامع تجارت ایران

 

www.ntsw.ir

11- سامانه جامعه حسابداران رسمی ایران

 

www.iacpa.ir

12- سامانه جامع امور گمرکی

 

www.epl.irica.gov.ir

13- سازمان حسابرسی

 

www.audit.org.ir

14- سامانه جامع پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی کشور

 

www.ilenc.ssaa.ir

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما تماس بگیرید